Vitaminų B6, B12 vartojimas sergant vėžiu

Vitaminų B6, B12 vartojimas sergant vėžiu

Vitaminas B12 kartu su folatais ir vitaminu B6 gali sumažinti kai kurių vėžio riziką. Vitaminas B12 dalyvauja fosfolipidų, neuromediatorių, DNR sintezėje ir riebalų rūgščių bei aminorūgščių apykaitoje ląstelėse. Jo yra mėsoje, žuvyje, pieno produktuose ir sustiprintuose grūduose. Daugelyje tyrimų B12, folio rūgštis ir B6 buvo įvertinti kaip homocisteiną mažinančio gydymo dalis. Taip yra todėl, kad padidėjęs homocisteino kiekis gali būti įvairių ligų, įskaitant širdies ligas, depresiją, kognityvinius sutrikimus ir lūžių riziką, žymeklis. Tačiau išvados yra nevienodos, ar ilgalaikis papildymas šiuo deriniu pagerina lūžių riziką ar sveikatos būklę, net jei tai sumažina homocisteino kiekį. Kai kurie dideli tyrimai rodo, kad šis papildų derinys gali sumažinti riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu, bet ne plaučių ar invaziniu vėžiu, o krūties vėžio rezultatai yra nevienodi. Kitas tyrimas nustatė padidėjusį vėžio atvejų skaičių vertinant tik su folio rūgštimi vartojamą B12, nors rezultatai parodė, kad šie poveikiai buvo susiję su folio rūgštimi. Norint patvirtinti šias išvadas, reikalingi tolesni tyrimai. Kadangi vitamino B12 randama daugelyje maisto produktų, trūkumas labiau būdingas vyresnio amžiaus žmonėms, griežtiems vegetarams ar tiems, kurie vartoja geriamuosius kontraceptikus ar vaistus nuo skrandžio sutrikimų ar atsparumo insulinui. Didelis suvartojamo folio rūgšties kiekis gali užmaskuoti B12 trūkumą. Pacientai turėtų aptarti papildų vartojimą su savo gydytojais.

Ilgą laiką vyravo mitas, kad sergant onkologine liga, B grupės vitaminai tokiems žmonėms – negalimi. Tačiau jau yra atliktos studijos, įrodančios, kad B grupės vitaminai negali pakenkti.

Remiantis https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/ šaltiniu:

Zhang SL1, Chen TS, Ma CY, Meng YB, Zhang YF, Chen YW, Zhou YH. Medicina (Baltimorė). 2016 m. Rugpjūtis; 95 (31): e3485. doi: Vitamino B papildų poveikis sergamumui vėžiu, mirčiai dėl vėžio ir visam mirtingumui: PRISMA reikalavimus atitinkanti sukaupta atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų metaanalizė. Stebėjimo tyrimai parodė, kad vitamino B papildai siejami su vėžio rizika, tačiau ši asociacija išlieka prieštaringa. Buvo atlikta bendra duomenimis pagrįsta metaanalizė, siekiant apibendrinti atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų (RCT) įrodymus, tiriančius vitamino B papildų poveikį sergamumui vėžiu, mirtį dėl vėžio ir bendrą mirtingumą. METODAI: Buvo ieškoma „PubMed“, „EmBase“ ir „Cochrane Library“ duomenų bazių, kad būtų galima nustatyti bandymus, kurie atitiktų mūsų analizę iki 2015 m. Rugpjūčio mėn. Į metaanalizę buvo įtraukta aštuoniolika RCT, pranešusių apie 74 498 asmenų duomenis. IŠVADA: Vitamino B papildai neturi įtakos sergamumui vėžiu, mirčiai dėl vėžio ar visiškam mirtingumui. Tai siejama su mažesne odos melanomos rizika, tačiau neturi įtakos kitiems vėžiams