Vitamino D nauda

Vitamino D nauda

Vitaminas D kartais vadinamas „saulės vitaminu“, nes jis gaminamas jūsų odoje reaguojant į saulės spindulius. Tai riebaluose tirpus vitaminų junginys, į kuriuos įeina vitaminai D-1, D-2 ir D-3.

Jūsų kūnas gamina vitaminą D natūraliai, kai yra tiesiogiai veikiamas saulės spindulių. Norėdami gauti pakankamą vitamino kiekį, galite jį gauti ir vartodami tam tikrus maisto produktus bei maisto papildus.

Vitaminas D turi keletą svarbių funkcijų. Galbūt svarbiausi yra kalcio ir fosforo absorbcijos reguliavimas ir normalios imuninės sistemos funkcijos palaikymas. Gauti pakankamą vitamino D kiekį svarbu normaliam kaulų ir dantų augimui ir vystymuisi, taip pat geresniam atsparumui tam tikroms ligoms.

Jei jūsų kūnas negauna pakankamai vitamino D, rizikuojate atsirasti kaulų anomalijų, tokių kaip minkštieji kaulai (osteomaliacija) ar trapūs kaulai (osteoporozė).

3 pagrindiniai vitamino D pranašumai:

1. Vitaminas D kovoja su ligomis:

    • sumažinti išsėtinės sklerozės riziką (teigiama 2006 m. tyrime, paskelbtame Amerikos medicinos asociacijos žurnale),
    • sumažėja tikimybė susirgti širdies ligomis (remiantis 2008 m. išvadomis, paskelbtomis „CirculationTrusted Source“),
    • padedant sumažinti jūsų tikimybę susirgti gripu (teigiama 2010 m. tyrime, paskelbtame „American Journal of Clinical NutritionTrusted Source“).

2. Vitaminas D mažina depresiją
Tyrimai parodė, kad vitaminas D gali atlikti svarbų vaidmenį reguliuojant nuotaiką ir padedant įveikti depresiją. Viename tyrime mokslininkai nustatė, kad depresija sergantys žmonės, kurie vartojo vitamino D papildus, pastebėjo pagerėjusį simptomą.Kitame tyrime su žmonėmis, sergančiais fibromialgija, mokslininkai nustatė, kad vitamino D trūkumas buvo labiau būdingas tiems, kurie taip pat išgyveno nerimą ir depresiją.

3. Vitaminas D skatina svorio metimą
Apsvarstykite galimybę į savo racioną įtraukti vitamino D papildų, jei norite numesti svorio ar išvengti širdies ligų. 

Vieno tyrimo metu žmonės, vartojantys kasdienį kalcio ir vitamino D papildus, galėjo numesti daugiau svorio nei tie, kurie vartojo placebo papildus. Mokslininkai teigė, kad papildomas kalcis ir vitaminas D mažina apetitą.

Kitame tyrime antsvorio turintys žmonės, kurie vartojo vitamino D papildą kasdien, pagerino širdies ligų rizikos žymenis.