Stresas. Kaip nugalėti stresą?

Stresas. Kaip jį įveikti? (II dalis)

 

Kad stresas – dalykas rimtas, manau, žinote. Apie tai kalbėjome ir kiek ankstėliau, aptarėme visus siaubus baubus, kurie atsiranda siautėjant stresui (arba mums, kai esame streso būsenoje): sulėtėja kūno regeneraciniai procesai, atsiranda ląstelių pažaida, silpsta imuninė sistema ir šį sąrašą būtų galima tęsti ilgai ilgai. Paprastai sakant streso metu kūnas per daug užsiėmęs stresavimu, kad kuriai nors kitai veiklai galėtų skirti laiko. Tad, kaip sutramdyti tą nedorėlį stresą?

 Nuvarykite jį nuo kojų

Stresas nemėgsta sporto. Vos tik Jūs užsiimate aktyvia fizine veikla – stresas neria į krūmus ir Jūsų organizme ima gamintis laimės hormonai. Tad sportas daro mus ne tik gražesniais, bet ir laimingesniais. Kokį sportą rinktis? Efektyviausiai su stresu kovoti padeda aerobiniai, labiau kūną nuvarginantys užsiėmimai: ilgi pasivaikščiojimai, vandens ar sausumos aerobika, šokiai, zumba, cardio treniruotės. Stiprėti ir kūnui, ir sielai padeda joga, pilatesas, kalanetika. Tad, nuvarykime stresą nuo kojų!

Išpūskime stresą

Kai stresuojame mūsų kvėpavimas pasidaro paviršutiniškas ir tankus, todėl mes nebegalime pašalinti viso kūne susidariusio anglies dvideginio ir prisotinti savo kraują deguonies. Stresas tiesiog „kaifuoja“ tokiose sąlygose. Pasunkinti jam gyvenimą galime pradėdami sąmoningai giliai ir lėtai kvėpuoti, kai tik pajaučiame artėjančią streso bangą. Jei stresas jau tapo nuolatiniu Jūsų sugyventiniu, reikės daugiau paplušėti ir „išpūtinėti“ jį bent kelis kartus per dieną po keletą minučių. Na, o jei nesinori „pūsti“ tik sau, visada galite pripūsti puokštę balionų ir „uždaryti“ juose savo stresą visiems laikams.

Stresas nemėgsta to, ką mėgstate Jūs

Stresas mėgsta tik stresą. Taip taip, jis tikras savimyla. Ir kaip dažnai, kai stresuojame iš tiesų pamirštame, ką mėgstame veikti, ką skaityti, kaip atsipalaiduoti… Sėdime ir stresuojame. Stresavimas tampa ir „pramoga“, ir darbu, ir laisvalaikiu. Tačiau būtent tada, kai nieko nesinori, būtina daryti tai, ką Jūs mėgstate ar mėgdavote. Kuo daugiau susikoncentruojame į stresą – tuo daugiau energijos ir galių jam suteikiame. Nuginkluokime stresą savo mėgstamais užsiėmimais: skaitydami, tapydami, dainuodami, rašydami, siūdami… Darydami bet ką, tik nepataikaudami stresui ir neleisdami jam mėgautis mūsų sėdėjimu ant sofos.

Galbūt šitie patarimai Jums nuskambėjo kiek komiškai? O gal patyliukais šypsotės ar kikenate? Puiku. Stresas taip pat negali pakęsti juoko! Visgi, pabandykite keletu patarimų pasinaudoti bent savaitę ir ką gali žinoti, galbūt stresas pats susikraus lagaminus, o Jūs vėl atgausite savo pačių gyvenimo vairą į savo laisvas rankas…