Graikinių riešutų nauda sergant vėžiu

Kuo graikiniai riešutai gali padėti sergant vėžiu?

 Graikinius riešutus žinome visi. Jais paskaniname salotas, padažus, desertus ar valgome kaip užkandžius. Visi riešutai mitybos specialistų apibūdinami kaip „super maistas“, bet pasirodo, jog kai kurie gali būti naudingesni už kitus ar net padėti kovojant su vėžiu. Mokslininkai ištyrė, jog graikiniai riešutai gali būti efektyvūs kovojant su vėžiu dėl trijų pagrindinių komponentų – melatonino, elagitanino ir gama-tokoferolių. Visi jie veikdami kartu mažina oksidacinį stresą ir ląstelių pažaidą.

 Graikiniai riešutai prieš krūties vėžį

Neseniai Malrshall universitete atliktame tyrime buvo nustatyta, jog valgant 60 g graikinių riešutų per dieną bent dvi savaites ženkliai sumažėja krūties vėžinių ląstelių aktyvumas. Be to, toks kiekis graikinių rišutų per dieną gali tapti puikia krūties vėžio prevencine priemone. Nauji atradimai grindžiami teiginiais, jog graikiniai riešutai mažina uždegiminius procesus žmogaus organizme.  Šis efektas dar padidėja, jei šiais (ar kitais) riešutais pakeičiame dalį raudonos mėsos bei gaminių iš baltų miltų.

Graikiniai riešutai ir žarnyno vėžys

Bandymai atlikti su laboratorinėmis pelėmis parodė, jog ženklus graikinių riešutų įvedimas į savo maisto racioną padeda sulėtinti žarnyno auglių progresavmą, sumažinti juos. Manoma, kad didžiausią įtaką tam turi gerųjų žarnyno bakterijų skaičiaus padidėjimas. Graikiniai riešutai jau seniau buvo žinomi dėl gerosios žarnyno floros suaktyvimo. Taip pat mokslininkai nustatė, jog dėl didelio šių riešutų kiekio buvo sumažėjęs auglio kraujotakos vystymasis. Tai taip pat turėjo įtakos lėtėjančiam auglio augimo greičiui.

Graikiniai riešutai – ne tik prieš vėžį

Valgyti graikinius riešutus gali būti naudinga ne tik sergant onkologinėmis ligomis. Dėl juose esančių galingų antioksidantų (vit E, pilifenolių, melatonino), jie padeda sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, kurios susijusios su padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje.  Taip pat jie mažina kraujo spaudimą, sumažina cukrinio diabeto komplikacijų riziką. Graikiniai riešutai gali padėti sumažinti ir degeneracinius procesus smegenyse ir taip apsaugoti nuo demencijos, Alzhaimerio ligos ar Parkinsono sindromo. Maža to, graikiniai riešutai gali padėti mesti svorį. Mokslininkai nustatė,  jog gana didelis graikinių riešutų suvartojimas aktyvina smegenų centrus, atsakingus už atsispyrimą pagundoms – bulvytėms, čipsams ir kitam greitam maistui

Graikiniai riešutai – plačiai paplitęs ir dažnai nepelnytai pamirštas produktas. Įtraukite juos į savo mitybą ir džiaukitės geresne savijauta jau po kelių savaičių.