Flavonoidai. Kas tai? Flavonoidų nauda

Flavonoidai

Flavonoidai – heterocikliniai geltoni organiniai junginiai (lot. flavus – geltonas). Tai augalų pigmentai, kurie kaupiasi žieduose, vaisiuose, lapuose. Daugelio augalų geltona ar oranžinė spalva priklauso nuo flavonoidų, esančių augale.  Flavonoidai suteikia augalui skonį, aromatą ir spalvą. Skonis būna įvairus: saldus, kartus ir kt. Flavonodais vis dažniau gydomos širdies ir kraujagyslių ligos. Nustatyta, kad jie didina organizmo atsparumą radiacijai. Tai naudinga norint odą apsaugoti nuo saulės neigiamo poveikio, bet tuo pačiu metu gali pozityviai paveikti organizmą vėžio gydymo metu – taikant chemoterapiją ir radiaciją. Iš flavanoidų gaminamas vitaminas P ir kiti vitamininiai preparatai. 
 

Obuolys per dieną saugo gydytoją? Nauji moksliniai tyrimai, paskelbti „Nature Communications“, rodo, kad šiam senajam posakiui gali būti šiek tiek tiesos. Tyrimas teigia, kad tai ne tik obuoliai – visi maisto produktai, kuriuose yra daug flavonoidų, pavyzdžiui, augalai ir gėrimai (dar viena puodelio arbata, prašome!), Gali padėti išvengti vėžio ir širdies ligų, ypač rūkaliams ir dideliems alkoholinių gėrimų vartotojams.

Tyrimą pateikė Edith Cowan universitetas, bendradarbiaudamas tarp Orlevo universiteto Herlev & Gentofte ligoninės, taip pat Danijos vėžio visuomenės tyrimų centro, Alborgo universitetinės ligoninės, Vakarų Australijos universitetų ir Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros tyrėjų. . Norint gauti išvadas, tyrimas apžvelgė Danijos dietos, vėžio ir sveikatos grupės duomenis, kurie įvertino 53 048 danų dietas per 23 metus.
„Šie atradimai yra svarbūs, nes pabrėžia, kad galima užkirsti kelią vėžiui ir širdies ligoms, skatinant vartoti maistą, kuriame gausu flavonoidų, ypač žmonėms, kuriems kyla didelė šių lėtinių ligų rizika“, – sakė pagrindinis tyrėjas dr. Nicola Bondonno, kalbėdamas apie ligas, kurias sukelia rūkyti ir vartoti daugiau nei du įprastus alkoholinius gėrimus per dieną.

“Tačiau taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad flavonoidų vartojimas neprieštarauja padidėjusiai mirties rizikai, kurią sukelia rūkymas ir didelis alkoholio vartojimas. Geriausia jūsų sveikatai yra mesti rūkyti ir sumažinti alkoholio kiekį.

“Mes žinome, kad tokie gyvenimo būdo pokyčiai gali būti labai sunkūs, todėl flavonoidų vartojimo skatinimas gali būti naujas būdas sumažinti padidėjusią riziką, kartu skatinant žmones mesti rūkyti ir mažinant alkoholio vartojimą.”
Flavonoidai veikia kaip priešuždegiminiai junginiai, taip pat įrodyta, kad jie pagerina kraujagyslių veiklą. Tyrėjai rekomenduoja per dieną suvartoti maždaug 500 mg flavonoidų, kad iš junginių būtų galima gauti kuo daugiau naudos. Kaip jūsų lėkštėje atrodo 500 mg flavonoidų? Dr Bondonno išsamiai apibūdina:

“Svarbu vartoti daugybę skirtingų flavonoidų junginių, randamų skirtinguose augaliniuose maistuose ir gėrimuose. Tai lengvai pasiekiama laikantis dietos: vienas puodelis arbatos, vienas obuolys, vienas apelsinas, 100 g mėlynių ir 100 g brokolių būtų tiekiamas. platus flavonoidų junginių asortimentas ir daugiau kaip 500 mg visų flavonoidų “.

Šaltiniai: „Science Daily“, „Nature Communications“

 
Flavonoidai pasižymi:
priešuždegiminėmis, priešalerginėmis, priešvirusinėmis, priešvežinėmis savybėmis;
· reikalingi vitamino C pasisavinimui, todėl dažnai jų būna vitamino C preparatuose. Flavonoidai apsaugo vitaminą C ir kitus vitaminus nuo oksidacijos;
· saugo nuo žalingos oksidacijos poveikio mažo tankio lipoproteinus (blogąjį cholesterolį);
· dalyvauja kremzlių medžiagų apykaitoje, skatina kolageno sintezę, stiprina jungiamuosius audinius, kraujagyslių sieneles. Kartu su vitaminu C mažina kraujagyslių pralaidumą, gerina kraujotaką. Rutinas pasižymi kraujagyslių trapumą mažinančiu ir kapiliarų sieneles stiprinančiu poveikiu. Dėl šių savybių jis yra naudojamas lėtinio venų nepakankamumo metu;
· antocianinai ir proantocianidinai reikšmingi akims. Jie saugo akis kaip antioksidantai ir stiprina tinklainės kapiliarus, todėl naudingi sergant katarakta, diabetine retinopatija, geltonosios dėmės degeneracija, saugo senstančias smegenis, padeda apsaugoti šlapimo takus ir širdį;
· hesperidinas palengvina menopauzės simptomus, padeda organizmui kovoti su herpes, gripo virusais
· slopindamas histamino išsiskyrimą, hesperdinimas mažina alergines reakcijas. Kvercetinas taip pat turi antihistamininį poveikį;
· katechinai ir taninai skatina organizmo detoksikaciją ir stiprina kraujagysles, saugo senstančią širdį.