Mažosios Elijos istorija

8 -erių metų  Elijos sunki kelionė per vėžį

Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojų suaukoti 535 € PYRAGŲ DIENĄ, atiteko uždaros grupės VĖŽYS –NE SLOGA narei Birutei Purlytei jos dukrelei Elijai, kuri nuo gimimo kovoja su vėžiu.

„Aš esu labai nustebusi ir be galo dėkinga, kad būtent Elijai atiteko šie pinigai. Juos išleisime kelionei į delfinų terapiją, kuri labai teigiamai veikia Elijos emocinę būseną“ – sako mama Birutė.

Sunku, tiksliau neįmanoma įsivaizduoti, ką turi išgyventi mama, kuri jau 8 metus rūpinasi, dar kūdikystėje, vėžius susirgusia savo dukra, o dabar jau ir beveik nieko nematančia. Elija labai komunikabili mergaitė, noriai bendrauja ir visada laukia svečių, o susitikimo metu, nepaleido Vaivos Mickuvienė rankos, kuri atvežė gerų žmonių suaukotus pinigus. „Tetute Vaiva, paliesk mano kaldytės kampuką“ – vis prašydavo mergaitė. 

Kai tik mama pradeda pasakoti savo istoriją, Elija iš karto sako NEPASAKOK. O pasakoti tikrai yra ką. Kai Elija būdama tik 2 mėnesių beveik visai nevalgė, jei buvo atliktas magnetinis rezonansas ir pastebėtas galvutėje auglys. Nuo tada ir prasidėjo mamos ir dukros sunkus kelias per vėžį. Elijai buvo taikoma stipri chemoterapija, nuo kurios ji tik silpo. Taip pat buvo daromos šunto operacijos. Auglys vis tiek augo, spaudė smegenis, skausmas buvo toks, kad mergaitė rovėsi plaukus, negalėdama ištverti. Tuomet gydytojai ryžosi operacijai, nors perspėjo mamą, kad po jos, Elija greičiausiai bus „kaip daržovė“, gulės ir mirksės, išgyvenamumas lygus 1 procentui. Po operacijos sekė komplikacijos – Elija nugrimzdo į komą.

Turbūt Elijos ir mamos kuriamas stiprus tarpusavio ryšis, leido įvykti stebuklui. Elija pradėjo stiprėti, iš reanimacijos palatos grįžo į onkologinį skyrių. Jai atlikta dar viena operacija, pakeistas šunto vožtuvas ir pašalinta higroma, susikaupusi po operacijos.

 Šiemet Elija jau pradėjo lankyti mokyklą ir mokosi Brailio rašto. Žino, kiek kokia raidė turi taškiukų. Šalia jos visada yra jos artimiausias žmogus – mama, kuri besąlygiškai rūpinasi savo dukra.