Pyragų diena Panevėžio miesto savivaldybėje

Pyragų diena. Panevėžio miesto savivaldybė surinktus pinigus aukojo “VĖŽYS – NE SLOGA” bendruomenės onkologiniams ligoniams

Panevėžio miesto savivaldybė trečiadienį per pietų pertrauką simboliniu renginiu paminėjo lapkričio 6 d. švenčiamą „Pyragų dieną“. Šioje akcijoje, kuria siekiama padėti onkologinėmis ligomis sergantiems „VĖŽYS – NE SLOGA“ bendruomenei, kurią įkūrė krūties vėžiu sirgusi Vaiva Mickuvienė , buvo suaukota rekordinė suma – 535 eurų. Savivaldybėje „Pyragų diena“ trečius metus yra organizuojama teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos DAIVOS SVIRELIENĖS ir jos komandos iniciatyva.
Šių metų „Pyragų dienai“ savivaldybės darbuotojai ant bendro stalo sunešė apie 20 pačių keptų pyragų, įvairiausių sausainių ir kitokių skanėstų.
Kaip kolegoms sakė Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas“ „ši maža šventė – tai ir galimybė prisidėti prie kilnaus tikslo, ir proga kolektyvui pabūti bendrystėje. Per šiuos trejus metus iš viso surinkome per 1 tūkst. 300 eurų. O nuo šiol esame aiškiai pasirinkę, kam šios gražios iniciatyvos dėka skirsime suaukotas lėšas – tai onkologiniams ligoniams, kurie susiduria su nemažai ne tik psichologinių, bet finansinių iššūkių.“
„Pyragų dienos“ akcijoje dalyvavusiųjų paaukotos lėšos nuo šiol bus aukojamos „VĖŽYS – NE SLOGA“ bendruomenei, kurią įkūrė Vaiva Mickuvienė. Renginyje dalyvavusi V. Mickuvienė dalinosi savo pačios patirtimi, patarimais, ką sakyti žmogui susirgusiam onkologine liga, kaip nelikti kolegoms ir darbdaviams neabejingiems sergančiųjų atžvilgiu ir pasiūlyti savo psichologinę bei finansinę paramą, pasakojo su kokiais sunkumais susiduria onkologiniai ligoniai tiek gydymo metu, tiek baigus gydymą. „Ši liga reikalauja ne tik stipraus psichologinio pasiruošimo, bet ir daug finansinių išlaidų, todėl padėdami vieni kitiems mes galime jaustis saugiau ir lengviau įveikti šią ligą.“ Sakė V. Mickuvienė.

Tai ne vienintelė Vaivos Mickuvienės iniciatyva. Pirmiausiai įkurta uždara onkologinių ligonių savipagalbos grupė “VĖŽYS –NE SLOGA”, kurioje žmonės dalinasi savo patirtimi bei vieni kitiems padeda ir finansiškai.  Spalio 17 d. suorganizuotas onkologinių ligonių mitingas prie Seimo rūmų, kur buvo siekta atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į augantį onkologinių susirgimų skaičių, prevencijos stoką, vaistų kompensavimo sistemą.  Ir jau sukurta vezysnesloga.lt specializuota internetinė svetainė, kuri pasak V.Mickuvienės, kuri turi padėti onkologiniams ligoniams greičiau ir patogiau susirasti jiems naudingus bei efektyvius maisto papildus ar natūralesnį maistą.