Pantanassa – sergančiųjų vėžiu globėja

Švč. Mergelės Marijos, Visų Karalienės ikona (Panagia Pantanassa) – sergančiųjų vėžiu globėja

Ši ikona, kaip ir didžioji dalis ikonografijos yra katalikų ortodoksų (stačiatikių) religinių simbolių dalis. Būtent ši katalikybės atšaka ikonas išsaugojo iki mūsų dienų, o štai krikščionybėje jos buvo pakeistos pasaulietiškesniais piešiniais ir tik dabar ši tradicija vėl atgimsta. Ikonos – ne šiaip paveikslai – jos yra tikėjimo, vilties ir realių stebuklų liudininkės.

Kas yra ikona?

Ikona – tai šventasis atvaizdas, kuris nebūtinai bus itin meniškas, tačiau savyje talpinantis svarbią žinią visiems tikintiesiems. Į jas reikia išmokti žiūrėti. Ikonose pavaizduoti realūs susitikimai su Šventaisiais – tai Jų įsikūnijo patvirtinimas. Ikonomis nesiekiama suteikti meninio pasigėrėjimo – jose specilais ženklais įamžinamos svarbios frazės ir kiti elementai. Ikonų užrašymo tradicija mena dar Bizantijos laikus. Ji gali būti piešta ant medžio, iškaldinta, atvazduota metale, drobėje ir t.t.

Panagia Pantanassa ir jos stebuklai

Švč. Mergelės Marijos, Visų Karalienės ikonoje pavaizduoda ji, laikanti savo sūnų. Šios ikonos originalas saugomas Graikijos kalnuose esančiame Vatopedi vienuolyne. Teigiama, kad į šį vienuoliną įkoną atgebeno žinomas ir labai gerbiamas vienuolyno vyresnysis Josefas, kuris pirmasis ir paliudijo šios ikonos galią. Jis teigė matęs, kaip nuo ikonos sklindanti šviesa parbloškė netikintįjį ir jis ėmęsis tikėti. Sklinda daug istorijų, jog dalyvavusieji šios ikonos pagerbimo apeigose Vatopedi vienuolyne galiausiai pasveikdavo nuo vėžio. Viena didžiausių stačiatikių bendruomenių Rusijoje saugo kelias identiškas ikonos kopijas, apie kurių stebuklus sveikstant nuo vėžio krikščioniškame pasaulyje žinoma seniai ir gana plačiai.

Tam, kad ši ikona darytų stebuklus – visai nebūtina, kad ji būtų originali ar išlieta iš aukso. Kai ikonos tik pradėjo grįžti į cerkves, Rusijoje viena tokia buvo tiesiog atspausdinta ant popieriaus ir prikalta prie papraščiausios faneros. Dvasininkai pasakoja, kad ši ikona išgydė mergaitę iš Izraelio… Praėjus kiek laiko, cerkvėje atsirado ir paauksuota ikonos kopija. Ikonos kopijų galima rasti krikščioniškais simboliais prekiaujančiuose vienuolynuose ar kitose parduotuvėse.

Malda

Dievo motina, visų Karaliene, PANTANASSA

SVEIKA,
SKAUSMĄ MALŠINANTIS VAISTE!🙏
SVEIKA,
LIGOS KARŠTĮ VĖSINANTI!🙏
SVEIKA,
VĖŽIO OPAS UGNIMI PRIDEGINANTI!🙏
SVEIKA,
APLEISTUOSIUS IŠ LIGOS PATALO PAKELIANTI!🙏