Stresas. Streso įtaka Jūsų sveikatai

Streso simptomai: poveikis jūsų kūnui ir elgesiui

Streso simptomai gali turėti įtakos jūsų sveikatai, net jei to nesuvokiate. Galite manyti, kad liga yra kalta dėl to dirginančio galvos skausmo, dažnos nemigos ar sumažėjusio produktyvumo darbe. Tačiau iš tikrųjų priežastis gali būti stresas.

Dažnas streso poveikis
Iš tiesų streso simptomai gali paveikti jūsų kūną, mintis ir jausmus bei elgesį. Gebėjimas atpažinti įprastus streso simptomus gali padėti juos valdyti. Neužtikrintas stresas gali sukelti daugybę sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, širdies ligos, nutukimas ir diabetas.

Dažnas streso poveikis

KŪNAS NUOTAIKA ELGESYS
Galvos skausmas Nerimas Persivalgymas arba badavimas
Raumenų įtampa ar skausmas Neramumas Pykčio protrūkiai
Krūtinės skausmas Motyvacijos ar dėmesio stoka Narkotikai ar alkoholis
Nuovargis Jaučiasi priblokštas Tabako vartojimas
Lytinio potraukio pokytis Dirglumas ar pyktis Socialinė atskirtis
Skradžio skausmai, sutrikimas Liūdesys ar depresija Sporto vengimas

Miego problemos
Veikite norėdami suvaldyti stresą
Jei turite streso simptomų, žingsniai stresui suvaldyti gali turėti daug naudos sveikatai. Naršykite streso valdymo strategijas, tokias kaip:

Reguliarus fizinis aktyvumas
Praktikuojami atsipalaidavimo būdai, tokie kaip gilus kvėpavimas, meditacija, joga, taiči ar masažas
Išlaikyti humoro jausmą
Leiskite laiką su šeima ir draugais
Skirkite laiko pomėgiams, tokiems kaip knygos skaitymas ar muzikos klausymas
Siekite rasti aktyvių būdų, kaip suvaldyti savo stresą. Neaktyvūs streso valdymo būdai, pavyzdžiui, televizoriaus žiūrėjimas, naršymas internete ar žaidimai vaizdo žaidimuose, gali atrodyti atpalaiduojantys, tačiau ilgainiui jie gali padidinti jūsų stresą.

Nepamirškite daug miegoti ir valgyti sveiką, subalansuotą mitybą. Venkite tabako vartojimo, kofeino ir alkoholio pertekliaus bei neteisėtų medžiagų vartojimo.

Kada kreiptis pagalbos
Jei nesate tikri, ar stresas yra priežastis, ar jau ėmėtės veiksmų stresui suvaldyti, tačiau simptomai tęsiasi, kreipkitės į gydytoją. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali norėti patikrinti kitas galimas priežastis. Arba apsvarstykite galimybę kreiptis į profesionalų konsultantą ar terapeutą, kuris gali padėti nustatyti jūsų streso šaltinius ir išmokti naujų įveikimo priemonių.

Be to, nedelsdami gaukite skubios pagalbos, jei skauda krūtinę, ypač jei taip pat jaučiate dusulį, žandikaulį ar nugarą, į pečių ir ranką sklindantį skausmą, prakaitavimą, galvos svaigimą ar pykinimą. Tai gali būti įspėjamieji širdies priepuolio požymiai, o ne vien streso simptomai.