Seleno nauda skydliaukei

Seleno nauda skydliaukei

Selenas yra mikroelementas, kuris yra būtinas žmogaus organizmui veikti optimaliai. Šis mineralas atlieka svarbų vaidmenį įvairiose biologinėse procesuose, o ypač jis svarbus skydliaukei.

Skydliaukė yra endokrininė liauka, esanti kaklo srityje, kuri reguliuoja daugelį organizmo funkcijų. Selenas yra būtinas skydliaukės hormonų sintezei ir veikimui. Trijodotironinas (T3) ir tiroksinas (T4) yra pagrindiniai skydliaukės hormonai, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos lygį, šilumos gamybą, augimą ir kitus svarbius procesus organizme.

Selenas taip pat yra svarbus antioksidantas, kuris padeda apsaugoti skydliaukę nuo oksidacinio streso. Antioksidantai yra medžiagos, kurios neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie gali sukelti ląstelių pažeidimus ir prisidėti prie įvairių ligų vystymosi.

Trūkstant seleno organizme, gali kilti skydliaukės problemų. Pirmiausia tai gali paveikti skydliaukės hormonų gamybą, dėl ko gali atsirasti hipotirozė arba kitos skydliaukės funkcijos sutrikimai. Tai gali pasireikšti padidėjusiu nuovargiu, svorio padidėjimu, odos problemomis ir kitais simptomais.

Seleno trūkumas taip pat gali padidinti skydliaukės ligų riziką, įskaitant autoimunines ligas, tokią kaip Hashimoto tiroiditas arba Basedovo liga. Šios ligos yra susijusios su skydliaukės uždegimu ir padidėjusiu autoimuniniu atsaku prieš pačią liauką.

Seleno šaltiniai maiste yra įvairūs. Jis gausiai randamas riebiosiose žuvyse, riebaliniuose paukščių mėsos produktuose, kiaušiniuose, riebaliniuose pieno produktuose, saulėgrąžų sėklose ir kituose maisto produktuose. Tačiau reikia nepamiršti, kad per didelis seleno kiekis organizme taip pat gali būti kenksmingas, todėl svarbu laikytis subalansuotos mitybos.

Seleno nauda skydliaukei yra neabejotina, ir šis mikroelementas turi didelę įtaką žmogaus sveikatai. Svarbu įtraukti įvairius maisto produktus, turinčius seleno, į savo mitybą, siekiant užtikrinti, kad organizmas gauntų pakankamai šio svarbaus mineralo optimaliam funkcionavimui. Vis dėlto prieš pradedant vartoti bet kokius papildus arba keičiant mitybą, būtina pasikonsultuoti su sveikatos specialistu.