Probiotinis gėrimas – Ciber drink gira, sukurta mokslo

Probiotinis gėrimas – Ciber drink gira, sukurta mokslo

Gira – tai išskirtinis produktas. Vienas seniausių gėrimų, kurį pradėta gaminti Rytų Europoje, baltų apgyvendintoje teritorijoje. Rašytiniuose šaltiniuose gira minima dar XVI amžiuje, tai buvo Lietuvos kunigaikščių, didikų, bajorų rūmuose bei dvaruose, klebonijose ir vienuolynuose gaminamas gėrimas. Šis buvo išskirtinis, juo vaišindavosi švenčių metu, o neįprasti skoniai su juodosiomis trešnėmis ar net miško našlaitėmis pagelbėdavo po sočių vakarienių.

Kaip pasakoja, natūraliai fermentuotos, imbierinės giros su ciberžole „Ciber drink įkūrėjas ir šio gėrimo ekspertas Aleksas Patapavičius, šio tradicinio gėrimo ragauti verta ne tik dėl malonaus skonio, bet ir tikrai vertingų jo savybių organizmui. „Tam, kad mūsų virškinimas būtų geras, turi būti palaikoma naudingos virškinamojo trakto mikrofloros (bifidobakterijų ir laktobakterijų) pusiausvyra. Gerosios bakterijos aktyviai dalyvauja virškinimo procese, sintetina biologiškai aktyvias medžiagas ir vitaminus. O jų iš ties gausu ‘’Ciber drink’’giroje, kadangi ji specialiai – papildomai praturtinta PRB (pieno rūgšties bakterijomis) Mūsų gaminamos giros unikalumas, tai pieno rūgšties bakterijos, ne pieno produktuose! PRB bakterijos aktyviai dalyvauja virškinimo procese, josvalo žarnyną nuo maisto liekanų, dalyvauja maisto komponentų irimo procesuose, atlieka virškinimo funkciją, stimuliuoja imuninę sistemą, reguliuoja žarnyno pralaidumą, apsaugo nuo nereikalingų bakterijų ir toksinų patekimo į kūną. Be to, gamina pieno rūgštį, kuri sudaro nepalankias sąlygas blogoms – patogeninėms bakterijoms veistis. Tai sumažina tikimybę susirgti infekcinėmis ligomis ar apsinuodyti“, – dėstė A. Patapavičius.

Eksperto teigimu girą verta gerti mažais gurkšniais, po nepilną stiklinę, 3 kartus per dieną, prieš valgį. Jeigu kartais ir išgertumėte didesnį kiekį giros ‘’Ciber drink’’pergyventi neverta, tai tik paskatintu virškinimo procesą. Taigi, apsinuodyti ar padauginti giros galimybės nėra. 

Natūralią ‘’Ciber drink’’girą, reikia laikyti šaldytuve 2-5 laipsnių temperatūroje. Laikant šaldytuve gira turi ilgą 60 dienų galiojimo terminą, nes PRB bakterijos žemoje temperatūroje įpuola į anabiozės (miego) būsena ir visi procesai labai sulėtėja. Tuo tarpu, patekusios į žarnyną, kūno temperatūroje naudingos bakterijos greitai atgyja. Visus ‘’naudingus’’gėrimus A.Patapavičius rekomenduoja gerti, tik mažais gurkšniukais, kadangi „Geriamas dideliais gurkšniais, gėrimas nespėja sušilti iki kūno temperatūros. Šalto skysčio organizmas į žarnyną „nepraleidžia“ – prievartis užsidaro ir skystis būna skrandyje tol, kol sušyla. Rūgštinėje skrandžio terpėje gerosios bakterijos žūsta. Todėl geriausia, kad skystis, kuriame yra gerųjų bakterijų, patektų tiesiai į plonąjį žarnyną. Tokiu būdu gerosios bakterijos stimuliuoja ir stiprina imuninę sistemą, palaiko normalų žarnyno pH, gamina B grupės vitaminus, skatina aminorūgščių, mineralų, angliavandenių ir baltymų sintezę. Tad jei norite jaustis gerai išgerkite šio gėrimo ir prieš valgį, ir kartais po jo. O jei „neveikia“ skrandis – išgerkite jo profilaktiškai bent po kelis gurkšnelius kasdien“, – patarimais dalijosi ekspertas.

Kad gira būtų dar naudingesnė A. Patapavičius ją tobulino net su mokslininkais. Didelė Kauno Technologijos Universiteto (KTU) komanda ieškojo geriausios sudėties ir sukūrė tokį produktą, kuris šiai dienai bene vienintelis pasaulyje. Irkaip pasakoja pats idėjos iniciatorius – buvo, ne tikišsaugotos šio gėrimo tradicijos, išlaikyta autentika, bet ir naujausiu technologijų – mokslo dėka, leido šį tradicinį lietuvišką gėrimą praturtinti naudingosiomis medžiagomis dar labiau. „Vienoje išpaskaitų „Palangos sveikatingumo centre“ išgirdau apie giros naudą. Pradėjau gilintis kaip šis gėrimas gaminamas, kokios jos savybės, kaip jis veikia organizmą ir susižavėjau. Panorau sukurti probiotinę girą, kuri būtų ne tik skani, bet ir naudinga. Į pagalbą pasikviečiau ir profesionalų komandą. Pagrindinis tikslas buvo, kaip integruoti – praturtinti pieno rūgšties bakterijomis tradicinę, imbierinę girą. Tai buvo sudėtinga užduotis, kuria didžiuliu pastangų dėka pavyko išspręsti. Dvi mokslininkės ir gausus būrys padėjėjų dirbo su šiuo projektu net septynis mėnesius. Pats girą tobulinu jau šešerius metus. Ir po tiek laiko garantuoju – ji ne tik skani, naudinga, be pridėtinio cukraus, bet ir padeda. Mano, bene didžiausias laimėjimas, kad ‘’Ciber drink’’ gira su malonumu geria vaikai. Tai gėrimas, kuris padės ir nuo persivalgymo, ir nuo pagirių, ir norintiems geriau jaustis ir tiems, kas turi problemų su žarnynu bei virškinimu“, – teigė A. Patapavičius.

 

Anot giros kūrėjo, svarbūs ir šio gėrimo skoniai. O išbandyti rekomenduoja imbierinę su ciberžole. Ji suteiks jėgų, žvalumo. Tačiau reiktų ragauti ne pilstomą ir prisotintą cukrų o natūralią, pirktą tiesiai iš gamintojų. „Imbierinės giros ‘’Ciber drink’’skonį sudaro keturi esminiai ingredientai. Lakto bakterijos rūgštumui, ciberžolė, pelynas ir apinys – kartumui, imbieras – aštrumui. Aštrumas ir kartumas reikalingi tam, kad išsiskirtų tulžis, kuri susijungusi su kasos fermentais paskatina virškinimą. Girai pasaldinti naudojamas natūralus saldiklis steviolis. Visi produktai natūralus, be priemaišų ir bereikalingų priedų. Tuo, deja, negali pasigirti gazuotos ir gausiai cukrumi skanintos giros. Tad jei siekiate tikrai gero rezultato pasigaminkite savo arba įsigykite natūralią. O ji pravers visu šventiniu laikotarpiu: ir po sotaus Kalėdų stalo ir po Naujų metų vakarėlio. Rekomenduoju.“, – pokalbį baigė A. Patapavičius.