Natūrali, probiotinė gira iš ciberžolės – žarnyno valymui

Probiotinės giros pliusai ir kodėl kiekvienas tai svarbu

Gerosios žarnyno bakterijos

Kiekvienas iš mūsų gyvena su daugybe simbiotinių, gerųjų žarnyno bakterijų. Tai įvairių tipų, gyvų organizmų glaudus, darnus ir ilgas sugyvenimo procesas vadinamas simbioze, nes padidina jų galimybes išgyventi. Ryškus pavyzdys yra simbiotinės (gerosios) žarnyno bakterijos, gyvenančios žmogaus organizme, be kurių virškinimo procesas ir mūsų gyvenimas būtų neįmanomas. Tokie simbiontų santykiai yra naudingi visiems proceso dalyviams, simbiotinės – gerosios bakterijos yra naudingos ir svarbios įvairių žarnyno funkcijų atlikimui bei ligų profilaktikai. Tai, santykiai tarp dviejų organizmų, kuriuose kiekvienas organizmas gauna naudos iš kito buvimo ir negali egzistuoti be jo. Jei simbiozė naudinga tik vienam iš „sugyventinių“, o kitam kenkia, tuomet kalba eina apie parazitavimą.

O kas yra blogosios žarnyno bakterijos?

Tai parazitais arba patogenais vadinamos bakterijos, gyvenančios kitų mikroorganizmų sąskaita, siekiančios naudos tiktai sau.

Dabar jau žinoma, kad nuo gerųjų bakterijų kiekio mūsų organizme priklauso kokia mikroflora vyrauja žarnyne, simbiotinė ar patogeninė.

Vyraujant simbiotinei aplinkai, žarnyne vyksta normalūs virškinimo procesai. Visi procesai vyksta regeneracinėj aplinkoj (viskas kas gyva) dalyvaujant gerosioms bakterijoms. Mūsų žinduolių mikrofloros – simbiozės mechanizmai nedaug kito evoliucijos eigoje. Visi augalai ir gyvūnai išsivystė aplinkoje esant gausybei bakterijų. 

Kokie pagrindiniai veiksniai lemia patogeninių bakterijų atsiradimą 

Gamtoje beveik nėra natūraliu produktų, kurie turėtų aukšta glikeminį (produktai turintys daug cukraus) indeksą. Sezoniniai vaisiai nesiskaito, o medutį paliekame meškutėm.

Dauguma vaisių taip pat turi aukšta glikeminį indeksą ir tai ne mūsų krašto maisto produktai. Mūsų žarnyno ,,gerosios’’ simbiotinės bakterijos minta sėlenomis (celiulioze). Organizmas jų negali suvirškinti, jas perdirbinėja bakterijos, kurios daug dirba tam, kad suvirškintų, perdirbtų gliukozę, kuri polisachariduose (daržovėse, šakniavaisiuose) yra surišta per ilgas chemines jungtis. Kada mes valgome paprastuosius cukrus – monosacharidus (viskas kas turi saldų skonį) bakterijos greitai pripranta gauti gliukozę (,,na chaliavu“) neįdėjus darbo ir greitai tampa patogeninėmis – blogosiomis bakterijomis. 

 

O jeigu nevartoti cukraus ir jį pakeisti pvz., ekologišku medumi?

Pakeitimas mažai kuo padės, kadangi cukraus ir medaus cheminė formulė yra vienoda: sacharozė + fruktozė.  Tik meduje yra papildomai mineralų, vitaminų, įvairių kitų vertingų maistinių medžiagų, bet piktnaudžiauti nereikėtų, norma 1-2 arb. šaukšteliai per dieną.

Kitas dalykas yra tas, kad 85 proc. maisto produktų, šiuo metu esančių parduotuvių lentynose yra su pridėtiniu cukrumi arba kitokiais cukraus pakaitalais. Toksai maistas dažnai išbalansuoja mūsų organizmą ir tai pasireiškia:

 

  1. Žarnyno bakterijos tampa blogosiomis, parazitinėmis, patogeninėmis;
  2. Blogėja virškinimas, nes žarnyne prasideda pūvimo – rūgimo procesai, kaupiasi dujos (pūčia pilvą);
  3. Dvylikapirštėje žarnoje kaupiasi dujos, padidėja spaudimas žarnos viduje, užspaudžiami šlapimtakiai, pablogėja kraujotaka, kaip pasekmė ,,šąla kojos”.

 

Ką reikia daryti norint greitai pagerinti organizmo funkcijas?

Reikia atkurti gerųjų bakterijų – probiotikų balansą žarnyno mikrofloroje. Tam, kad gerosios bakterijos galėtų egzistuoti ir augti jūsų žarnyne, joms reikalinga speciali terpė. Ją sukurti gali padėti rūgštus maistas, fermentuotos daržovės (pvz., rauginti kopūstai, rauginti agurkai, natūralus jogurtas, natūraliai fermentuota gira). Juose yra ne tik probiotikų, bet ir tam tikros rūšies rūgščių, tokių kaip acto rūgštis, tai yra sveika rūgštis, sukurianti gerųjų bakterijų augimui reikalingą pH.

Kuo ši gira išskirtinė?

  • Bakterijos yra imuninės sistemos dalis, jos stimuliuoja imuninę sistemą (70 proc. organizmo imuniteto priklauso nuo gerųjų bakterijų, tai – imuniteto pagrindas);
  • Palaiko normalų PH (rūgščių bei šarmų pusiausvyrą);
  • Maistą, kuris nėra pilnai suvirškintas, renkasi bakterijos;
  • Gamina B grupės vitaminus, amino rūgštis, virškinimo fermentus;
  • Slopina pūlingus virškinimo trakto procesus;
  • Skatina vitaminų, amino rūgščių, mineralų, angliavandenių, baltymų sintezę.
  • Slopinami pūlingi virškinimo trakto procesai;
  • Padidėja kūno apsauginės savybės. Pieno rūgšties bakterijos užkerta kelią infekcinėms ligoms, organizmas išvalomas nuo puvimo produktų ir toksinų;
  • Stiprina nervų sistemą, gerina darbingumą;
  • Pateikiama patikima kūno infekcijos apsauga epidemiologinės ligos laikotarpiais;
  • Sumažėja akmenų formavimas;
  • Lėtina senėjimo procesus.

 

Sveikatinimo poveikį suteikia unikali bakterijų sudėtis, kurios patekusios į plonaji žarnyną, daugindamosios išskiria fermentus, įvairias biologiškai aktyvias – vertingas medžiagas, kurios slopina patogeninės ir sąlygiškai patogeniškos mikrofloros augimą ir vystymąsi. Dėl šio proceso žarnyne normalizuojama simbiotinė mikrobų sudėtis, išvalomos žarnyno sienelės nuo nesuvirškintų maisto likučių, o tai prisideda prie aktyvaus toksinų pašalinimo iš organizmo, biologiškai aktyvių ir maistinių medžiagų pristatymo.

 

Į gėrimo sudėtį įeina: probiotikai M – kurunga (https://disbakter.ru/em-kurunga-moshhnyj-probiotik-i-immunomodulyator.html) (regeneracinė aplinka virš 90 štamų-  mikroorganizmų grupių.

 

Bakterijos ir vitaminai

Iš to, kas buvo ištirta, bakterijos gamina vitaminą K ir B. Vitaminas K yra atsakingas už sveiką kraujotaką, B grupės vitaminai yra energijos ir geros nuotaikos šaltiniai. Taigi, mūsų imunitetas didžia dalimi priklauso nuo gerųjų bakterijų organizme, jų privalo būti 2/3, ne mažiau 70% gerųjų bakterijų. Kaip tą pasiekti? Vienas iš būdų – per maistą. Tik bėda ta, kad dabar gaminama daug, taip vadinamo „dirbtino”, perdirbto maisto, turinčio daug kalorijų, transriebalų, tai maistas, neturintis ,,organinių medžiagų’’, aukšto glikeminio indekso ,,šlamštas”. Taigi, rekomenduojame periodiškai pavartoti gerųjų bakterijų gėrimą, kuris yra gaminamas natūralios fermentacijos būdu, mūsų sveikatingumo centre, Palangoje.

 

Kaip gira yra gaminama?

Į gėrimo sudėtį įeina:

  • ciberžolė;
  • imbieras;
  • medus arba cukrus;
  • virintas vanduo;
  • Pelynas arba greipfruto žievelės (kartumui išgauti);
  • probiotikai – gerosios bakterijos M – kurunga, regeneracinė aplinka virš 90 štamu (mikroorganizmų grupių).

 

Gira fermentuojasi nuo 4 iki 6 dienų. Fermentacija yra organinių medžiagų, cukraus, krakmolo ir kt. irimo procesas, veikiamas fermentų, kuriuos gamina tam tikros rūšies bakterijos kaip grybai, mielės. Dėl to gauname išskirtinio skonio ir labai naudingą produktą, kuriame yra gyvųjų bakterijų ir gyvybiškai svarbių produktų – metabolitų, vitaminų, mineralų, organinių rūgščių, fermentų, trumpų grandinių riebiųjų rūgščių ir kt. Pagamintą produktą supilstome į hermetiškus sulčių maišelius po 3-5 litrus, laikant šaldytuve, galiojimo laikas 3 savaitės. Gėrimas geriamas po 200 g. ryte ir vakare, mažais gurkšneliais prieš valgį. Paprastai 5 litrų gėrimas sunaudojamas per 10 – 15 dienų.

 

Kaip vartoti gira?

Mums kilo įdėja, kad probiotikai su gira turi patekti iškarto, ten kur reikia-  tiesiai į plonaji žarnyną.

Kodėl geriau gerti būtent skystus probiotikus?

Mūsų skrandžio paskirtis, visą maistą suskaldyti į stambias frakcijas, pertrinti jį, vyksta cheminis – mechaninis maisto apdirbimas, skrandyje yra 100 %  rūgštinė terpė, ji privalo sunaikinti visus svetimkūnius, viską kas gyva (virusai, bakterijos, pirmuonis ir t.t.) Tokiu atveju, jeigu mes išgėrėme probiotikų tabletę, kas skrandyje gali išgyventi? Reikia, kad probiotikai patektų tiesiai į plonąjį  žarnyną (į šarminę terpę) tuomet geriausia gerti skystį, nes geriant mažais gurkšniais gėrimas per stemplę, per viršutinę skrandžio gaubtinę, (aplenkiant skrandį) patenka tiesiai į plonąjį žarnyną. Tai yra, patenka ten kur reikia.

Kodėl reikia gerti mažais gurkšniais?

Geriant, ryjant dideliais gurkšniais skystis bėgdamas per stemplę, nespės sušilti iki 37 laipsnių (kūno temperatūros), o šalto skysčio organizmas į žarnyną nepraleis (organizmą ištiktų šokas) prievartis užsidarys ir skystis skrandyje bus tol, kol sušils.

O kaip gerosios bakterijos išvalo mūsų žarnyną?

Kaip atrodo žarnynas po chemoterapijos, taip pat ir po antibiotikų ir kaip gerosios bakterijos valo mūsų žarnyną, pristato japonų mokslininkas, Nobelio premijos laureatas Hiromi Shinya:

 https://m.youtube.com/watch?v=yUYwEYTHn6w 

Dėl probiotinės giros teiraukitės. Ji siunčiama paštomatu.

 
Palangos Sveikatingumo Centras
 
+370 606 87850

+370 676 87879

info@psvcentras.lt